Picture
Rukometna reprezentacija Slovenije plasirala se u polufinale Svjetskog rukometnog prvenstva, pobijedivši Rusiju s 28:27...

Utakmicu su bolje otvorili Rusi, te su nakon osam minuta igre imali prednost od dva gola razlike (5:3). Uspjeli su se Slovenci u naredna dva napada vratiti na 5:5, no uslijedila je nova serija ruske selekcije, koja je polovinom poluvremena imala +5 (10:5). Ipak, na predah se otišlo vodstvom Slovenije od 14:13.

U nastavku se igralo gol za gol, ali Rusi su uspjeli preokrenuti rezultat u 38. minuti i doći do 19:18. Tada su u kratkom vremenskom rasponu Sergei Gorbok i Mikhail Chipurin zaradili crvene kartone, što je Slovencima bilo dovoljno za preokret i vodstvo od 23:18 u 45. minuti.

No, meč nije mogao proći bez drame, jer uspjeli su rukometaši Rusije smanjiti na 26:25 tri i pol minute do kraja. Uslijedio je potom gol Uroša Zormana za 27:25, a onda i odbrana Škofa, te je bilo jasno da će Slovenci ostvariti plasman u polufinale.

Zanimljivo, Rusi su uspjeli sakupiti čak jedanaest isključenja od dva minuta, uz tri crvena kartona, dok su njihovi rivali imali pet isključenja. Sloveniju su do pobjede vodili Uroš Zorman, Luka Žvižej i Gasper Marguč sa po pet pogodaka, dok je na drugoj strani najefikasniji bio Timur Dibirov sa šest golova na kontu.