Picture
Poznat je i drugi polufinalista Svjetskog prvenstva u rukometu. Španija je rezultatom 28:24 savladala Njemačku, a podsjetimo, u nešto ranijem terminu selekcija Slovenije pobijedila je Rusiju s 28:27...

Susret se igrao u Pabellon Principe Felipe Areni u Zaragozi, gdje se u prvom poluvremenu igrao defanzivan rukomet. Sve do 29. minute igralo se gol za gol, a onda su Nijemci otišli na prednost od dva gola (11:13), a na predah se otišlo pri njihovom vodstvu od 14:12.

Činilo se da oni ne mogu u istom ritmu igrati u drugom poluvremenu, ali pružili su izuzetan otpor favoriziranim Špancima, koji su do preokreta došli već nakon tri minute igre u nastavku (16:15). Na jedanaest minuta do kraja rezultat je bio izjednačen, 21:21. No, Alberto Entrerrios i Julen Aguinagalde uspjeli su pogoditi u dva uzastopna napada i odvesti Špance na 23:21.

Nijemci ni nakon time-outa nisu uspjeli konsolidovati redove i tada je selekcija Španije otišla na nedostižnih 25:21, te je pitanje pobjednika bilo jasno, jer je do kraja utakmice ostalo svega pet minuta.

Julen Aguinagalde i Victor Tomas vodili su Furiju do pobjede sa po sedam golova, dok je Soren Christophersen sa šest golova bio nejfikasniji Nijemac.