Picture
U drugoj polufinalnoj utakmici Svjetskog rukometnog prvenstva, igranoj u dvorani San Jordi u Barceloni, Danska je pobijedila Hrvatsku sa 30:24...

Danska je odlično otvorila meč i u 5. minuti su već imali 4:1, da bi već do 11. minute bilo pet golova prednosti za Dance, što se zadržalo do 20. minute kada se Hrvatska malo probudila.

Aktuelni evropski prvaci su sa odbranom 6-0 i izuzetno agresivnom igrom u defanzivi, uz raspoloženog Landina, te lošu igru Kauboja, na odmor otišli sa ipak za Hrvate aktivnih 14: 11, koji su ostali i bez Vukovića, koji nije mogao nastaviti utakmicu.

U 33. minuti, Hrvati su stigli i na -2, kada je Kopljar pogodio za 14:16, ali Danci su brzom mini serijom od tri gola, otišli na pet golova prednosti.

Do kraja utakmice, Hrvatska nije uspjela ozbiljnije ugroziti prednost Danske, koja je čak i povećala prednost do kraja meča za konačnih 30:24.

Dance je predvodio sjajni Anders Eggert sa devet golova, Landin je sakupio 16 odbrana, a Bičanić je na drugoj strani postigao sedam golova.

U finalu u nedjelju od 17 sati i 15 minuta igrat će Španija i Danska.