Picture
Hrvatska je u utakmici za treće mjesto na Svjetskom rukometnom prvenstvu odličnim drugim poluvremenom razbila Sloveniju (31:26) i tako došla do trećeg mjesta. Poslije pobjede nad Francuzima, mnogi su bili optimisti da Hrvati mogu doći do drugog zlata na Svjetskom prvenstvu, međutim jučer su u polufinalu zaustavljeni od Danske (30:24).

Slovenija je prva povela, ali Hrvati su bolje otvorili susret nego protiv Danaca. Dugo se igralo gol za gol. Golom Duvnjaka Kauboji su došli do vostva u 4. minuti, a onda se igralo gol za gol. U 10. minuti preko Ninčevića Hrvatska dolazi do plus 2 (6:4), a nakon četiri minute Slovenija je došla do novog izjednačenja (7:7). Kauboji su se još dva puta "odlijepili" na dva razlike, ali su to Slovenci stizali. Na odmor se otišlo sa golom prednosti za Hrvate (13:14).

U drugom poluvremenu Kauboji su sjajnom serijom od 7:0 došli do prednosti od 21:14. Treba istaći da je Brezjak u redovima Slovenije u 11. minuti drugog poluvremena dobio crveni karton. Slovenija je u nastavku uspjela smanjiti prednost Hrvatske. Spektakularnim golom sa šest metara Dobelseka Slovenci su smanjili na pet razlike (31:26), a to je ujedno bio i posljednji gol na večerašnjoj utakmici.

U redovima Hrvatske najefikasniji bili su Čupić i Duvnjak sa po osam golova, a pet je dodao i Bičanić. Alilović je upisao devet odbrana. Sa druge strane više igrača se upisalo u  strijelce, a najviše golova postigao je Kavticnik (4), dok su po tri dodali Zvizej L., Marguc, Skube, Zvizej M. i Dobelesek, dok je Prost zabilježio 14 odbrana.