Picture
Utakmicom Gane i DR Konga otvoren je drugi dan Afričkog kupa nacija u Južnoafričkoj Republici. Iako je vodila s 2-0, Gana je kao veliki favorit na kraju osvojila samo bod...

Nakon razočaravajućeg prvog dana natjecanja (op.a. obje utakmice završile 0-0), početak susreta Gane i Konga sugerirao je da bi tako moglo biti i danas (nedjelja). No, nakon što je u 40. minuti pao prvi pogodak na 29. izdanju Afričkog kupa nacija, utakmica je postala vrlo zanimljiva.

Povela je Gana u spomenutoj minuti preko veznjaka Udinesea Emmanuela Agyemang-Badua, kojeg je praktički na gol-crti Kongovog gola pronašao prošlosezonski suigrač, a danas član Juventusa, Kwadwo Asamoah.

Samo četiri minute igre u nastavku bile su dovoljne da asistent prvog pogotka povisi na 2-0. Wakaso Bubarak izveo je korner s desne strane Ganina napada, a na drugoj je vratnici najviši bio 178 centimetara visoki Asamoah.

Činilo se da će Gana upisati lagana dva boda, no tada u razmaku od 15 minuta Kongo dolazi do vrijednog boda.

Najprije je Cedric Makiadi lijepo kroz sredinu proigrao Tresora Mputua, koji vanjskim dijelom kopačke pogađa daljnji kut. Na isteku 69. minute Dieumerci Mbokani postavlja konačnih 2-2 s bijele točke.

U večernjoj utakmici svoj susret 1. kola skupine B igraju Mali i Niger.