Picture
U prvoj utakmici 23. kola talijanske Serije A Roma je doživjela pravu katastrofu na Olimpicu protiv Cagliarija. Gosti su sa 4:2 odnijeli tri boda, a Zdenek Zeman se nakon ovog debakla nalazi pred otkazom. Zbog suspenzije Miralem Pjanić nije upisao nastup u večerašnjoj utakmici.

Cagliari je poveo već u 3. minuti kada je Sau prošao po desnoj strani, ubacio na peterac za Nainggolana koji između tri igrača Rome pogađa za 0:1. Vučica je igrala vrlo slabo, bez prave ideje u igri, a u 21. minuti gosti su prospustili da udvostruče prednost kada je Sau izašao sam ispred gola Rome, ali je šutirao pored gola.

Ipak, u 35. minuti, Vučica je nakon slobodnog udarca Tottija i loše rekacije živog zida gostiju poravnala rezultat na 1:1, bez da je imala prave prilike da ugrozi gol tima sa Sardinije, pa se na odmor otišlo sa 1:1 uz zvižduke domaće publike.

I drugo poluvrijeme je počelo slično kao prvi dio. Iz prvog napada u 46. minuti Cagliari je došao do nove prednosti, a autogol je postigao golman Mauro Goicoechea. Samo sedam minuta kasnije Ibarbo je ubacio za Marca Sua koji glavom pogađa za velikih 1:3.

Poslije trećeg primljenog gola Roma je igrala mnogo bolje u nastavku i stvorila nekoliko prilika, ali sve je bilo uzdalud. Francesco Pisano je u 71. minuti pogodio za 4:1 i pravu katastrofu Vučice. Do kraja je bilo nekoliko prilika, a u trećoj minuti nadoknade Marquinho je pogodio za konačnih 2:4.