Picture
Fudbaleri PSG-a s 4:0 savladali su Toulouse na gostovanju u okviru 23. kola francuske Ligue 1...

Već u četvrtoj minuti Javier Pastore doveo je izabranike Carla Ancelottija u vodstvo, nakon asistencije Ezequiela Lavezzija. Igrao se 36. minut kada je Lucas Moura lijepo centrirao, pravo na glavu Zlatana Ibrahomovića, koji je udvostručio prednost Svetaca.

Na obaveznu petnaestominutnu pauzu otišlo se pri ovome rezultatu, a u nastavku ista meta, isto odstojanje. Lucas Moura upisao je novu asistenciju u 70. minuti, a ovoga puta u strijelce se upisao Mamadou Sakho.

Posljednji gol na utakmici, za konačnih 0:4, postigao je Gregory van der Wiel u 73. minuti, a Holanđanina je lijepo uposlio Ibrahimović. Istaknimo da je Cheikh M'Bengue, fudbaler domaćih, zaradio dva žuta, odnosni crveni karton, još u 40. minuti utakmice.

Nakon ove pobjede PSG se osamio na vrhu tabele sa 48 osvojenih bodova, dok drugoplasirani Lyon ima tri boda manje, ali i utakmicu manje u nogama.