Picture
U okviru 19. kola regionalne košarkaške ABA lige, Union Olimpija savladala je Igokeu (69:63), dok je Cedevita slavila na gostovanju Zadru, rezultatom 74:73...

Gosti iz Aleksandrovca dominirali su u prvoj dionici, koju su rezultatom 19:13 riješili u svoju korist. Ipak, u domaćini su se vratili u drugoj četvrtini, te su na odmor otišli pri vodstvu od 37:34. U nastavku se igralo dosta čvrsto, posebno u trećoj četvrtini, koju su igrači Olimpije dobili sa četiri poena razlike. Na sedam minuta do kraja domaćini su stekli maksimalnu prednost od deset poena.

Ipak, Igokea je još jednom pokazala svoju snagu, vrativši utakmicu u egal u 38. minuti (63:63). Potom je Jorović promašio dva slobodna bacanja, a košarkaši Olimpije napravili su seriju od 6:0 za konačni trijumf. Igokei je ovo bio tek četvrti poraz, a naravno, bh. predstavnik zadržao je lidersku poziciju na tabeli.

Ranije danas Cedevita, koju s klupe predvodi bh. selektor Aleksandar Petrović, pobijedila je Zadar u uzbudljivoj završnici rezultatom 74:73. Szolnoki je napravio iznenađenje, pobijedivši Split na gostovanju sa 70:62.