Manchester City i Milan su postigli dogovor, ali još uvijek se čeka zvanična potvrda, te se očekuje da tokom današnjeg dana kontraverzni Mario potpiše ugovor.

Mario će zarađivati milion manje nego u Cityju, koji će dobiti oko 22 miliopna eura. Ostalo je samo da se dogovore oko bonusa, ali čini se da ni to neće biti problem. Građani će rossonerima platiti odmah 6 miliona, a ostalo u ratama.

Super Mario bi trebao da potpiše ugovor na 4,5 godine, a godišenje će zarađivati 4 miliona, dok je u Cityju imao pet miliona.

Verbalni rat između Rafaela Beniteza i bivšeg italijanskog reprezentativca, Marca Materazzija ne jenjava.

Menadžer Chelseaja je nedavno izjavio da je Italijan lažov, a nismo dugo čekali odgovor kontravernog Materazzija.

"Ako sam ja lažov, on je mršav. Zvuči arogantno da kažem, ali mislim da je pred otkazom, ali šta da radim. Pozdrav za navijače Chelseaja“, kazao je Marco za italijanske medije.

Ovaj sukob je počeo još dok je Benitez vodio Inter.

Picture
Mario Balotelli, kontraverzni napadač Manchester Cityja, izašao je sa prijateljima u indijski restoran Zouk u centru Manchestera, a ispred je parkirao svoj 160.000 funti vrijedni Bentley, koji je bio meta navijača Manchester Uniteda.

The Sun je objavio slike napristojnog ponašanja dvojice mladića, za koje tvrdi da su navijači Manchester Uniteda. Jedan navijač je urinirao po kamufliranom Bentleyju, dok je drugi skinuo hlače i stražnjicom sjeo na automobil.

Picture
Roma će u petak na Olimpicu dočekati ekipu Cagliarija u okviru 23. kola talijanske Serije A, a u redovima Vučice neće biti našeg reprezentativca Miralema Pjanića, koji je odigrao odličnu utakmicu u prošlom kolu protiv Bologne (3:3).

Pjanić je protiv Bologne upisao asistenciju i pružio odličnu partiju, ali je uz to zaradio i žuti karton, koji mu je bio peti ove sezone, tako da je suspendovan za naredu utakmicu protiv Cagliarija u okviru 23. kola Serije A.

Podsjetimo, reprezentativac Bosne i Hercegovine, još je jednom pauzirao zbog suspenzije. U utakmici 19. kola Serije A protiv Napolija dobio je crveni karton, tako da nije igrao u susretu protiv Catanie.

Picture
Nezadrživ je bio Lionel Messi i ove nedjelje u utakmici 21. kola španjolske Primere. Pobijedila je Barcelona sa čak 5-1 Osasunu, a Messi je zabio četiri pogotka.
Ukupno je ove sezone zabio već 33 prvenstvena pogotka i uvjerljivo je najbolji strijelac lige (Cristiano Ronaldo je drugi s 21 golom).

- Iako smo pobijedili 5-1 moram priznati da u najavi ove utakmice nama igračima nije bilo lako. Svi već pričaju o Real Madridu u srijedu, samo se govori o toj utakmici, a rijetki su spominjali ovaj ogled sa Osasunom. Takve utakmice uopće nisu lake - rekao je Messi.

Podsjetimo, u srijedu će se u Madridu igrati prva polufinalna utakmica Kupa kralja, Barcelona dolazi na Santiago Bernabeu.

- Ponavljam, iako se uopće nije pričalo o Osasuni, mislim da smo taj ispit odradili na pravi način. Izašli smo na travnjak tačno znajući što moramo napraviti i što godinama radimo. Uspjeli smo u svemu, odigrali kako treba i pobijedili - zaključio je Messi.

Picture
Subotnju 3-2 pobjedu nogometaša Arsenala na gostovanju kod drugoligaša Brighton & Hove Albiona zasjenio je sukob navijača "topnika" potkraj susreta.

Naime, oko 80. minute dvoboja na tribinama u Brightonu jedan je navijač Arsenala razvio transparent na kojem je stajalo: "Arsene, hvala ti na uspomenama, ali vrijeme je da kažeš zbogom".

Međutim, takav čin nije naišao na odobravanje drugih pristaša sjevernolondonskog kluba koji su naredili ovome da skloni transparent. Ubrzo je došlo do izmjene udaraca, a jedan je navijač Arsenala, vjeruje se onaj koji je transparent razvio, izbačen sa stadiona. Iz Arsenala su incident odbili komentirati.

Na klupi Arsenala Wenger je od 1996. godine, ali posljednji trofej koji je donio klubu je FA Cup 2005. godine.

Picture
Stuttgart našeg Vedada Ibiševića sinoć je poražen na domaćem terenu od Bayern Munchena (2:0) u okviru 19. kola njemačke Bundeslige. Golove za Bavarce postigli su Mario Mandžukić i Thomas Muller.

Vedad Ibišević nakon utakmice istakao je da je Švabe poremetio rani gol u drugom poluvremenu, te je istakao da napadači Stuttagrta nisu mogli napraviti nešto više, jer nisu imali dovoljno prilika.

"U prvom poluvremenu igrali smo dobro i pružili smo najbolje što možemo, ali ubrzo nakon poluvremena primili smo pogodak i to nas je poremetilo. Mi napadači nismo imali mnogo šansi, tako da nismo bili u mogućnosti pružiti nešto više. Bavarci su bili bolji za tačno 2:0", rekao je Ibišević.

Picture
Arsenal je slavio u 4. kolu FA kupa protiv Brightona sa 3:2, a nakon utakmice menadžer Topnika Arsene Wenger je posebno pohvalio Oliviera Girouda, koji je u dva dana postigao četiri gola...

To bi moglo značiti da Arsenal ipak u januaru neće dovoditi novog napadača.

"Giroud je sve bolji. Pokazuje znake napretka i na dva meča postigao je četiri gola, a češće ulazi u šanse nego ranije što je jako važno za tim", rekao je Francuz, dodavši :

"Dobrog napadača ne možete naći tek tako, a prosječni nam nisu potrebni. Potrebno nam je pojačanje koje će praviti razliku a takvo se teško nalazi u januaru. Realno govoreći, nismo ni blizu dovođenja pojačanja", zaključio je Wenger.

Picture
Odigrano je šest utakmica 22. kola talijanske Serije A, a najzanimljivije bilo je na Ennio Tardiniju gdje je Napoli pred kraj susreta došao do pobjede i tako se primakao prvoplasiranom Juventusu na samo tri boda.

Marek Hamšik je u 20. minuti doveo Napoli u vodstvo, da bi Nicola Sansone u 74. minuti izjednačio rezultat i tada su se obradovali mnogi Juventini. Ipak, u 85. minuti jedan od najboljih napadača na svijetu, Edison Cavani pogodio je za 1:2 i velika tri boda.

Stephan El Shaarawy nastavio je sa sjajnom formom. Milan je danas gostovao Atalanti, a upravo Faraon im je donio tri boda. Mbaye Niang uposlio je Shaarawyja, koji je preciznim udarcem u 29. minuti pogodio za 1:0. Atalanta je od 58. minute igrao bez Davida Brivia, koji je dobio dva žuta kartona.

Sampdoria je deklasirala Pescaru, a ovu utakmicu obilježio je nevjerovatni Icardi koji je postigao čak četiri gola. Još su se u listu strijelaca upisali Eder iz penala i Obiang.

Serie A, 22. kolo:

Atalanta - Milan 0:1 (El Shaarawy 29')
Cagliari - Palermo 1:1 (Ribeiro 90'/Iličić 30')
Catania - Fiorentina 2:1 (Legrottaglie 50', Castro 50'/Migliaccio 22')
Parma - Napoli 1:2 (Sansone 74'/Hamšik 20', Cavani 85')
Sampdoria - Pescara 6:0 (Eder 31'- penal, Icardi 42', 56', 58', 71', Obiang 56')
Udinese - Siena 1:0 (Muriel 36')

Picture
Odigrana je prva utakmica nedjeljnog programa u okviru 22. kola italijanske Serija A, a fudbaleri Bologne i Rome podijelili su bodove (3:3)...

Na stadionu Renato Dall'Ara publika je mogla uživati u golovima i lijepim potezima, posebno u prvom poluvremenu. Već u devetoj minuti Francesco Totti uposlio je Alessandra Florenzija, a ovaj pogodio za početno vodstvo Rimljana.
No, nije se dugo čekao odgovor sa druge strane, pošto je Alberto Gilardino u 17. minuti stvari vratio na početak. Samo 60 sekundi kasnije Miralem Pjanić, bh. reprezentativac, centrirao je sa desne strane, a Pablo Osvaldo pogodio za novo vodstvo izabranika Zdeneka Zemana.
U 26. minuti semafor je pokazivao rezultat 2:2, a za domaće je pogodio Manolo Gabbiadini. Ovaj pogodak bio je posljedni u prvom poluvremenu. U devetoj minuti nastavka rezervista Christian Pasquato donio je potpuni preokret domaćinima.

Čekalo se 20 minuta na novi gol, koji je bio i posljednji na duelu. Panagiotis Tachtsidis postigao je gol za konačnih 3:3. Istaknimo da je popularni Mire odigrao svih 90 minuta u dresu gostujućeg tima, a u 60. minuti zaradio je javnu opomenu.

Romi je ovo bio drugi uzastopni remi, odnosno četvrta utakmica u nizu bez pobjede, dok je sa druge strane Bologni ovaj bod mnogo značio za bijeg od opasne zone.